شرایط و قوانین

- سایت بازار خانگی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران بوجود آمده و به کلیه قوانین احترام می گذارد و پایبند است.

 - این وب سایت به هیچ سازمان یا نهاد وابسته نمی باشد و متعلق به شرکت خصوصی وب بازار رایان می باشد.

- وب سایت بازار خانگی صرفا با هدف اشتغالزایی وساخت بستری برای کسب در آمد برای خانوارها در زمینه مشاغل خانگی مجاز بوجود آمده و هر گونه استفاده با اهداف دیگری از وب سایت اکیداء ممنوع می باشد.

- هرگونه فعالیت خانگی ( کسب و کار خانگی ) در وب سایت بازار خانگی که مغایر با قوانین جموری اسلامی باشد بلافاصله حذف می گردد و حساب کاربری آن هم بسته می شود.

- استفاده از عکسهای ضد اسلامی ، غیر اخلاقی ویا نامربوط در فروشگاهها ممنوع می باشد و مدیریت سایت می تواند نسبت به ویرایش آن و یا حذف آن محصول یا فروشگاه اقدام نماید.

- درج توضیحات و یا جملات رکیک ، سیاسی و نا مناسب در قسمت فروشگاه یا محصول ممنوع می باشد و مدیریت سایت می تواند نسبت به ویرایش آن جملات و توضیحات و یا حذف آن محصول یا فروشگاه اقدام نماید.

- هرگونه استفاده سیاسی از وب سایت بازار خانگی ممنوع می باشد و هرگونه عکس ، توضیحات و نظرات که سیاسی باشد حذف و به آن کاربر اخطار داده شده و یا حذف می گردد و در صورت تکرار پیگرد قانونی به همراه دارد .

- نوشتن نظرات غیر اخلاقی یا سیاسی و همچنین استفاده از نظرات جهت تبلیغات ممنوع می باشد و در صورت مشاهده حذف می گردد.

- فروشندگان می توانند خبر شامل عکس و متن به فروشگاه خود اضافه نمایند. این خبرها در صفحه اصلی فروشگاه نمایش داده می شود و همینطور برای دنبال کنندگان فروشگاه اطلاعیه ای با محتوای آن خبر فرستاده می شود. اضافه کردن خبر با محتوا و عکس غیر اخلاقی، ضد اسلامی یا سیاسی به فروشگاهها ممنوع می باشد و مدیریت می تواند نسبت به ویرایش و یا حذف آن خبر اقدام نماید و به آن فروشنده اخطار داده شده و یا حذف می گردد.

- کلیه کاربران که وارد سایت می شوند می توانند به فروشنده محصول مورد علاقه خود ایمیل مستقیم ارسال نمایند. درج هرگونه توهین، جملات رکیک و غیر اخلاقی، سیاسی و یا نامربوط در ایمیل مستقیم به فروشنده اکیداً ممنوع می باشد و پیگرد قانونی به همراه دارد.

- نام کاربری و نام فروشگاه شما نشانه شخصیت و هویت شما در سایت می باشد. بنابراین از به کار بردن کلمات رکیک و نا مناسب و اعداد و کاراکترهای نا متعارف و یا اسامی سیاسی خود داری کنید.

- در هنگام انتخاب نام فروشگاه خود دقت نمایید که از نام های تجاری ثبت شده دیگر برند ها و کمپانی ها استفاده ننمایید. چرا که در صورت دریافت شکایت در این خصوص، مدیریت سایت بازار خانگی، بلافاصله نسبت به تغییر نام فروشگاه اقدام می نماید.

- ایمیل، تلفن، آدرس و هرگونه راههای ارتباطی با کاربر باید در محل مشخص شده در فروشگاه نوشته شود.

- فروشندگان به هیچ عنوان نباید از عکس و طرح محصولات دیگر کسب و کارها و فروشندگان استفاده نمایند و در صورت دریافت شکایت، مدیریت بازار خانگی موارد را بررسی کرده و پس از اخطار به فروشنده، محصول یا محصولات کپی را از سایت حذف می نماید.


- هر فروشنده بازار خانگی موظف به ارائه قیمتهای واقعی محصول یا خدمات ، تضمین کیفیت و سلامت محصول یا خدمات، رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی در زمان تحویل غذا و همچنین پایبندی به قول و قرار با مشتری می باشد در غیر این صورت مشتری می تواند به وب سایت گزارش دهد.

- کاربرانی که جهت خرید  با فروشنده تماس می گیرند نیز موظف به رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی در برابر فروشندگان  می باشند و در صورت شکایت فروشندگان به سایت ، نام کاربرانی که این بند را نقض کرده اند حذف می گردد.

- نظر دهی و امتیاز دهی به فروشندگان توسط کاربرانی که خود از آن فروشنده ها خرید نکرده اند ممنوع می باشد و کاربرانی که این بند را نقض کنند حذف می گردند.

- وب سایت بازار خانگی هیچ گونه مسئولیتی را در زمینه نوع محصول و خدمات ارائه شده، کیفیت و سلامت آنها و هرگونه قول و قرار ما بین خریدار و فروشنده و غیره را نمی پذیرد. اما متعهد می باشد که با استفاده از روشهای کنترلی و تنبیهی برای ایجاد بازاری امن و آرام مورد اطمینان کاربران بکوشد.

- وب سایت بازار خانگی هیچ مسئولیتی را در رابطه با حذف صفحات سایت خود نمی پذیرد و همچنین تحت هیچ شرایط مسئولیت تاخیر ، عدم دسترسی به سایت و یا عدم کارکرد سایت را که می تواند ناشی از عوامل طبیعی ، نیروی انسانی ، مشکلات اینترنتی ، خرابی تجهیزات کامپیوتری ، مخابراتی و غیره را به عهده نمی گیرد.

- هرگونه اقدام یا تلاش برای معیوب ساختن یا از کار انداختن وب سایت مطلقا ممنوع بوده و پی گیری خواهد شد و با خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

- تمامی فروشگاههای بازار خانگی موظف به کسب مجوزهای مربوط به محصولات و خدمات مورد ارائه خود از مراکز مربوطه می باشند برای اطلاعات بیشتر به صفحه "پرسش های متداول" در وب سایت مراجعه شود.

- شاخه مشاغل خانگی زیر نظر وزارت کار و تجارت برای ایجاد کسب وکار خانگی و اشتغالزایی بوجود آمده است و تمامی فروشگاههای وب سایت بازار خانگی موظف به گرفتن مجوز مشاغل خانگی از وزارت مربوطه (inhb.ir) می باشند. به علاوه کلیه مخصولات و خدماتی که با غذا و پخت و پز سر و کار دارند موظف به گرفتن مجوز از وزارت بهداشت نیز می باشند. متقاضیان برای ثبت نام در سامانه حمایت از مشاغل خانگی به سایت inhb.ir مراجعه نمایند و شرایط و قوانین کسب و کار های خانگی (که در آن سامانه ذکر شده) را رعایت و اجرا فرمایند. همچنین برای یشنهاد محصولات خانگی جدید به این سامانه مراجعه نمایند.

افزایش اعتبار (پرداخت به سایت)

- ساخت فروشگاه و استفاده از برخی مزایای سایت بازار خانگی به طور دائمی رایگان می باشد اما برای ویژه کردن فروشگاه باید مبلغی از طرف فروشنده به سایت پرداخت شود تا با اولویت قرار گرفتن محصولات و خدمات فروشگاه و روش های دیگر تبلیغاتی، امکان بازدید و فروش آنها بیشتر شود.

- در صورت تمایل فروشنده به ویژه نمودن فروشگاه خود، می تواند با پرداخت ماهانه 25،000تومان اقدام به افزایش اعتبار ویژه نماید، به معنای آنکه محصولات و خدمات آن فروشگاه در جستجوهای سایت توسط دیگر کاربران و همچنین پیشنهادات بازار خانگی در اولویت قرار می گیرد و با بیشتر دیده شدن آنها احتمال فروش بیشتر می گردد. همچنین فروشگاه ویژه می تواند از امکانات و مزایای مخصوص فروشگاه های ویژه در سایت استفاده کند مانند امکان اضافه کردن بدون محدودیت محصول و خدمات به فروشگاه خود.

- در صورت اتمام اعتبار ویژه فروشگاه، مزایای ویژه فروشگاه غیر فعال و تبدیل به فروشگاه عادی می گردد و محصولات و خدمات آن فروشگاه در نتایج جستجوی سایت با اولویت معمولی به نمایش در می آید که به تبع آن احتمال دیده شدن آن کاهش می یابد. همچنین امکان اضافه کردن بیش از 3 محصول و خدمات برای فروشگاه های عادی وجود ندارد.

- در صورت پرداخت آنلاین، بلافاصله اعتبار فروشگاه اضافه می گردد و تبدیل به فروشگاه ویژه می گردد.
 
- مسئولیت هرگونه اشتباه در پرداخت به سایت با کاربر می باشد و سایت هیچ مسئولیتی در قبال اشتباه و یا پشیمانی پرداخت کننده نمی پذیرد، اما موظف به تمدید اعتبار کاربر تا زمان تعیین شده می باشد.

- وب سایت بازار خانگی 5 روز قبل از پایان اعتبار ویژه فروشندگان، یک ایمیل اخطار و همچنین پس از پایان اعتبار یک ایمیل و پیام کوتاه اتمام اعتبار برای فروشندگان ارسال می نماید.

- سایت بازارخانگی دارای نشان "نماد اعتماد الکترونیکی" از وزارت صنعت و معدن و تجارت می باشد که پرداخت به سایت برای افزایش اعتبار را بسیار قابل اعتماد تر می نماید.


روشهای کنترلی

وب سایت بازار خانگی با هدف ایجاد بازاری امن برای خرید و فروش محصولات و خدمات خانگی برای کاربران از روشهای کنترلی زیر استفاده می کند:

- پس از ایجاد هر فروشگاه محتویات آن توسط مدیریت وب سایت بازار خانگی کنترل شده و حداکثر تا 24 ساعت کاری تایید و به نمایش عموم می رسد. مدیریت سایت می تواند در صورت نیاز جزئیات فروشگاه را ویرایش کرده و یا آن را حذف کند.

- پس از هر بار ویرایش فروشگاه توسط فروشنده ، جزئیات آن فروشگاه دوبار توسط مدیریت سایت باز بینی می شود و در صورت نیاز ویرایش  و یا حذف می گردد.

- هر محصولی که توسط فروشگاه اضافه و یا ویرایش می گردد توسط مدیریت سایت کنترل می گردد و در صورت نیاز ویرایش می گردد.

- هر خبری که توسط فروشنده به فروشگاه اضافه می گردد، توسط مدیریت سایت چک می گردد و در صورت نیاز نسبت به ویرایش یا حذف آن خبر اقدام می کند.

- در صورت دریافت شکایت از فروشگاه ، مدیریت سایت یک ایمیل اخطار به فروشنده می فرستد و فروشنده می تواند ظرف 48 ساعت جهت رفع شکایت اقدام نماید. در غیر این صورت مدیریت سایت می تواند نسبت به غیر فعال سازی و یا حذف فروشگاه خاطی از بازار خانگی اقدام نماید.

- بهترین روش برای شناخت فروشنده های معتبر و با کیفیت از دیگر فروشنده ها توسط کاربران ، استفاده از امکان نظردهی و امتیاز دهی خریداران می باشد. به این جهت مدیریت وب سایت بازار خانگی از کاربرانی که محصول یا خدمات خریداری کرده اند خواهشمند است که نظر و امتیاز واقعی دهند تا دیگر کاربران نیز از این تجربیات استفاده کنند.

- کاربران می توانند نظرات غیر اخلاقی، غیر اسلامی و یا سیاسی را از طریق گزارش  به وب سایت اطلاع دهند و مدیریت سایت پس از چک کردن آن نسبت به حذف یا عدم حذف آن اقدام می نماید.


حریم شخصی


- حریم شخصی کلیه کاربران سایت محفوظ و به آن احترام گذاشته می شود و سایت بازار خانگی متعهد می باشد که در حد توان از حریم شخصی کاربران دفاع کند.

- مشخصات فردی کاربر اعم از آدرس ایمیل و آی پی به هیچ عنوان در اختیار اشخاص یا سازمانها قرار نمی گیرد.

- سایت بازار خانگی از آدرس ایمیل کاربران و کوکی ها برای بهینه کردن خدمات خود در سایت، که در پایین توضیح داده شده است، استفاده می کند.


آدرس ایمیل   


بازار خانگی آدرس ایمیل کاربران را در هنگام ثبت نام، ارسال ایمیل به سایت و یا ارسال پیشنهادات در پایگاه اطلاعات خود ذخیره می کند و به مناسبت های مختلف ، آپدیت شدن اطلاعات سایت ، اطلاع رسانی در مورد آمار بازدید فروشگاه ها و یا پیشنهاد محصولات  و خدمات سایت و غیره اطلاعاتی را برای کاربران خود ارسال می نماید.

بدیهی است که بازار خانگی به اطلاعات کاربران وفادار بوده و هیچ گاه اطلاعات آنها را در اختیار اشخاص ثالث یا سایت دیگری قرار نخواهد داد .

 
خبرنامهمدیریت بازارخانگی متعهد می باشد که مشخصات فردی ، آدرس ایمیل اعضای خبرنامه خود را در اختیار اشخاص ثالث یا سایت های دیگر قرار ندهد و فقط برای ارسال خبرنامه در مورد محصولات و خدمات سایت و اطلاع رسانی در مورد سایت از آنها استفاده نماید.

در صورتی که هر یک از اعضای خبرنامه قصد لغو خبرنامه را داشته باشند به سادگی از طریق لینک " لغو اشتراک  خبرنامه " در انتهای خبرنامه ها می توانند از لیست دریافت خبرنامه خارج گردند. همچنین اعضا و فروشندگان سایت می توانند از طریق فرم تماس با ما برای خارج شدن از خبرنامه تقاضا دهند.

مدیریت بازارخانگی متعهد می باشد از خبرنامه ها برای تبلیغ انحصاری برندها استفاده نکرده و فقط برای ارسال خبرنامه های مربوط به بازارخانگی استفاده نماید.


کوکی ها


کوکی عبارت است از یک پیغام که سرور به مرورگر شما می فرستد و مرورگر شما این پیغام را در یک فایل متنی ذخیره می کند. پس از آن هر بار که شما یک صفحه از وب سایتی را که روی آن سرور قرار دارد باز می کنید، این پیغام را به آن سرور باز می گرداند. بنابراین کوکی ها می توانند کاربران را شناسایی کرده تا تنظیماتی را که کاربر قبلا بنا به سلیقه خود بر روی یک سایت انجام داده، اکنون هم، همان تنظیمات صفحه برای او باز گردد. یکی از اهداف کوکی صرفه جویی در وقت می باشد مثلا در وب سایت بازار خانگی اگر شهر تهران را برای جستجو انتخاب کنید هر دفعه که در سایت محصولی را جستجو می کنید محل شهر تهران را برای آن جستجو انتخاب می کند تا زمانی که آن را عوض کنید. از کوکی برای اجرای برنامه یا ویروسی کردن کامپیوتر نمی توان استفاده کرد. کوکی ها به طور منحصر به فرد به شما اختصاص داده می شوند و فقط توسط وب سایتی که کوکی  را به شما داده باشد قابل خواندن هستند.

کوکی ها به سایت بازار خانگی کمک می کنند تا استفاده از این سایت برای کاربران ساده تر و بهتر شود. با این حال کاربران می توانند تنظیمات پیش فرض مرور گر خود را تغییر داده تا از قبول کوکی امتناع ورزند.

 
در انتها

- برای اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل خانگی و روشهای اقدام برای گرفتن مجوز و غیره به صفحه "پرسش های متداول" سایت مراجعه نمایید.

- در صورت هرگونه ابهام در مورد طرز استفاده از وب سایت بازار خانگی به صفحه راهنمای سایت مراجعه نمایید.

- کاربران بازار خانگی می توانند از طریق صفحه "تماس و پیشنهادات" با مدیریت سایت در ارتباط بوده و نظرات، پیشنهادات و مشکلات سایت را در میان بگذارند تا هر چه سریعتر به آنها رسیدگی شود.

- این توافق نامه تحت قوانین کشور ایران مقرر شده و و ورود به این سایت به معنای قبول کلیه شرایط و قوانین مندرج در این صفحه می باشد.

- قوانین و شرایط درج شده در این صفحه می تواند در آینده تغییر کرده و ویرایش گردد.
 
- کادر مدیریت بازار خانگی نهایت تلاش را دارد تا محیطی امن، آرام و مورد اطمینان را برای کاربران سایت فراهم نماید و سخت گیری سایت در راستای رسیدن به این هدف می باشد.

- مدیریت سایت پیشاپیش از همکاری و توجه شما تشکر می نماید.


go-to-top برو به بالا